загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Матеріал для реферату з історії України (19-20 століття)

Вода у південних степах

Дуже цінний факт - матеріал для реферату з історії України. У 17-19 століттях люди, ідучи південним степом України, навіть ватагами, завжди трималися води – річки чи струмка. Адже загинути в наших степах від спраги цілком було реальним – відстань від води до води може в деяких містах виявитись завеликою для людини. А тим паче для дитини чи, наприклад, хворого. Криниць та колодязів було дуже мало.

У травні 1794 року було придушене повстання проти царської влади у Турбаях. Його учасників під охороною відправили у безводні степи Таврії та прирекли на повільну смерть від знущань. Переселенцям заборонялося копати криниці під страхом кари. Зрозуміло, тих, хто копав таємно, карали у дійсності. Вони мали діставати воду у Дніпрі – за п’ятдесят кілометрів.

Варто додати до нашого матеріалу для реферату з історії України, що кухоль води у тому степовому поселенні коштував більше, аніж шматок хліба. Вмираючому обов’язково давали ковток чистої прохолодної води – виник такий обряд.

Врятувала поселенців 19 століття природна криничка у пісках , яку їм вдалося згодом знайти.

Стан здоров’я.

Ще один корисний матеріал для реферату з історії України (19-20 століття. В цьому разі це вже 20 століття. 1989 рік. Україна. Дев’ять з десяти дітей народжується з ознаками слабкості, недоношеності, навіть, якщо пологи проходять вчасно. У 1959-му таких немовлят нараховували всього п’яту частину.

З кожної тисяч немовлят в СССР в цей час до року не доживають двадцять п’ять, а у США – десятеро, в Японії – всього п’ятеро. У цей час число першокурсниць вузів, що палять, за двадцять років збільшилася вп’ятеро.

За історичною пресою 80-х років підготовлено матеріал для реферату з історії України (19-20 століття)

Загрузка...