загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про Євразію

Євразія – це найбільший материк планети. У Євразії може поміститись чотири інші такі материки, як Австралія. Євразію омивають абсолютно усі океани планети.

А також цей колосальний континент ділять на дві частини – Азію та Європу. Межа між частинами світу проходить по горам Урал. Це частини світу. Ми живемо також у Євразії, у європейській її частині.

Євразія просто величезна та неосяжна. Цей й гори й рівнини. Це ліси, степи, тундри та пустелі. Вулкани та землетруси. Величезна кількість різноманітних тварин та рослин.

Найвищі гори світу також розташовані в Євразії. Це Гімалаї, і тут знаходиться найвища гора світу -Еверест. Найбільше та найглибше в світі прісне озеро також знаходиться у Євразії – це озеро Байкал у Сибіру. Найбільше ж солоне озеро – теж у Євразії. Межа між Європою та Азією частиною проходить його берегами. Це Каспійське море. Насправді воно є безстоковим озером.

Євразія настільки велика та різноманітна, що у ній можна зустріти абсолютно усі можливі на Землі кліматичні зони.

Крайня північна точка Євразії – мис Челюскін, находиться у найсуворішому арктичному кліматі, на узбережжі Північного Льодовитого океану. А крайня південна – мис Піай – у жаркому тропічному. Євразія має перешийок, що з’єднує її з Африкою. Він зветься Суецьким. Але континенти все одно є окремими. До того ж люди прокопали через перешийок Суецький канал, щоб ним могли ходити кораблі.

Вчені кажуть, що колись материк був ще більший. І називався він Лавразією. Але трапилася вселенська катастрофа, і від Лавразії відкололася Північна Америка та відпливла до океану. А те, що лишилося – це й є наша Євразія. Недарма від Північної Америки Євразію на півночі відокремлює лише вузенька Берингова протока.

Загрузка...