загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про Південну Америку

Південна Америка – це континент, на якому найбільше води серед усіх континентів світу. Тобто, річок, озер, ручаїв, ключів.

Найповноводніша та наймогутніша ріка світу – Амазонка, теж тече Південною Америкою. Вона у сто тридцять разів потужніша нашого рідного Дніпра. Недарма місцеві індійці ніколи не кажуть, що річки впадають у море. Вони вважають, що річки, навпаки, народжують моря.

Амазонку оточує сельва – дикий вологий тропічний ліс. Тут дотепер зберігся дивовижний, майже незайманий світ диких рослин та тварин. Його багатство видів та різноманіття барв неперевершені.

Південна Америка з’єднана з Північною Панамським перешийком. Люди прокопали по ньому Панамський канал, тобто, можна тепер вважати, що два континенти розділені один від одного.

Як континент, Південна Америка невелика за розмірами. Менше її лише Австралія та Антарктида.

У Південній Америці також є гори. Вони досить високі та небагато поступаються найвищим горам світу – Гімалаям у Євразії. Довга горна система протяглась вузькою стрічкою через усю Південну Америку – від півночі континенту до самого його півдня. Зветься вона Андами.

Колись у Південній Америці існувала велика індійська цивілізація інків. Але у 15 столітті сюди прийшли іспанські та португальські завойовники, які зруйнували велику цивілізацію. Тепер континент заселяють нащадки цих індійців та завойовників разом, а також завезених з Африки чорношкірих рабів. А також приїжджі з усього світу. Говорять тут іспанською та португальською мовами.

А зараз на материку усього чотирнадцять країн. Найбільші з них – це Бразилія, Аргентина, Колумбія та Перу. Найбільше ж місто континенту – це бразильське Сан-Паулу. Тут мешкає близько 25 мільйонів людей. Сан-Паулу майже наздогнало за населенням найбільше місто світу – китайський Шанхай.

Загрузка...