загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про річку Дніпро

Дніпро – ріка, яка майже навпіл ділить територію України. Це одна з найбільших річок Європи. Дніпро протікає трьома державами – Росією, Білоруссю та Україною. Спочатку він протікає серед лісів, а ближче до кінця шляху – вже широким степом.

Тече Дніпро рівниною, повільно, нікуди не поспішаючи. Ріка приймає у себе притоки та стає ширшою та ширшою. Притоки Дніпра – це ріки Прип’ять, Сож, Сула, Десна, Самара, Ворскла, Березина, Ірпінь, Тетерів, Псел, Трубіж, Рось… А також на Дніпрі багато водоcховищ. Великих усього шість. Їх називають навіть морями – наприклад, Каховське море, Київське море.

Нижче великого українського міста Дніпро, яке назване на честь ріки, раніше починалися великі пороги. Вони заважали ходити Дніпром кораблям. За ними стоїть теж велике місто, яке теж отримало «річкову» назву. Це обласний центр Запоріжжя.

На острові Хортиця тут колись було засновано козацьку Запорізьку Січ. З півночі сюди не можна було потрапити річкою через пороги. А з тими непрошеними гостями, що йшли річкою проти течії з півдня, козаки розбиралися швидко. Адже проти течії раптово на випливеш та на козаків не нападеш.

Тепер порогів немає. Коли у Запоріжжі збудували велику дамбу Дніпрогеса, пороги залило водою. Тепер вони на глибині. І кораблі без проблем проходять над ними, а раніше так не можна було.

Дніпро закінчує свій довгий путь біля міста Херсон. Тут він впадає у Чорне море. Перед тим, як попасти у море, ріка розділяється на два рукави. Це зветься дельтою. В цих містах багато риби.

На Дніпрі, на обох його берегах, стоїть легендарний Київ – столиця України, місто з 1, 5 тисячної історією. Звідси Дніпром відправляються невеличкі туристичні кораблі.

Загрузка...