загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про бактерії

Часто ми чуємо – «помий руки з милом, змий бактерії». А що ж таке бактерії – мікроскопічні істоти, невидимі оком людини?

Бактерія – однокліткова істота, прокаріот. Це означає, що єдина клітка бактерії до того ж не має ядра. Кажуть, бактерії виникли на Землі першими з живих істот. Тобто, ще до рослин, тварин, грибів, людей…

Бактерії живуть, в тому числі, і в інших організмах. Деякі бактерії можуть викликати хвороби людей, тварин, рослин. Інші, навпаки, дуже корисні для живого світу. Наприклад, без корисних молочнокислих бактерій, що знаходяться у кишечнику, не може відбуватися травлення в людини. А ще без бактерії перетворюють на землю трупи живих істот. Без них наші тіла не були б перероблені після смерті та захаращили б Землю.

Ще корисні бактерії використовуються для виготовлення молочних продуктів – сира, йогурта, кефіру тощо. Вони потрібні у виноробстві, при виготовленні соєвого соусу. Вони можуть очищати каналізаційні води. Ще за допомогою корисних бактерій отримують чисті метали з руди. Ними можна винищувати будяки на полях та нейтралізувати вилиту у морі нафту з танкеру.

Варту від шкідливих бактерій тримає імунна система людини. Саме вона захищає людину від хвороб, що їх викликають бактерії. А це як звичайна застуда чи ангіна, так і серйозні хвороби. Такі, як туберкулез, чума, холера, сибірська язва. Проти таких бактерій застосовують антибіотики, винайдені у кінці 1930-х років.

В одній склянці води будуть знаходитись мільйони бактерій. А у відрі – вже мільярди. Бактерія виживає навіть глибоко під землею та на радіоактивно зараженій місцині. Та куди там місцині! Бактерія живе навіть на радіоактивному елементі всередині атомної електростанції. От такі живучі ці маленькі істоти.

Загрузка...