загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про піраміди

Камінні піраміди Стародавнього Єгипту – це одне з чудес світу, пам’ятники історії та архітектури. Вони були збудовані давно зниклою, минулою цивілізацією стародавніх єгиптян (називалась Та-мері, але мало хто вживає зараз це старовинне слово). Найстаршим пірамідам зараз вже більше п’яти тисяч років.

Піраміди майже руками (бо корисних технічних механізмів тоді було відомо дуже мало) будував народ Стародавнього Єгипту. Звичайно, не сам він додумався працювати на жарі в пустелі та тягати каміння на спині. Робили це єгиптяни з примусу своїх правителів – фараонів, що використовували піраміди як власні гробниці, поховання. Вважалося тоді, що фараони – сини богів, тому повинні мати споруду, що майже сягає неба.

Розташовані піраміди в пустелі, зараз це відбувається неподалік сучасного мегаполісу – столиці Єгипту міста Каїр, де проживають мільйони людей. Найбільші, найвищі та найвідоміші піраміди Єгипту – це піраміда Хеопса та піраміда Джосера. Хеопс та Джосер – імена фараонів, що поховані в них.

Щоправда, сам фараон Хеопс похований не в піраміді, а в підземній гробниці біля неї. Так робили в Стародавньому Єгипті, щоб розбійники та крадії не змогли запросто знайти поховання фараона. Адже в гробницю клали багато коштовних речей, які, як тоді вірили стародавні єгиптяни, мають знадобитися фаранові після смерті. Золота, срібла та дорогоцінного каміння.

Піраміді Хеопса – вже 4, 5 тисячі років. Саме стільки вона стоїть у єгипетській пустелі. Її висота порівнюється з висотою пятидесяти-шестидесятиповерхівки. А піраміда Джосера висотою усього «лише» з двадцяти-двадцятиповерховий дім. Піраміда Джосера зроблена у вигляді сходів до неба.

Загрузка...