загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення-розповідь про Івана Підкову

Про Івана Підкову я дізнався, читаючи вірші Тараса Шевченка. Це був легендарний козацький гетьман, отаман кошу запорожців.

Іван Підкова був одним з тих, що «панували, добували і славу, і волю». Так писав Тарас Шевченко. Про отамана нам розповіли на уроці. Одного разу він з’явився на Запоріжжі, зібравши перед цим на Вкраїні полк козаків. Всіх він привів за собою. Справді, такі люди, за словами Шевченка, «вміли панувати!»

Підковою його прозвали за надзвичайну силу – він ламав та гнув залізні підкови. А ще був дивовижно високого зросту. Все життя Підкова воював з турецьким султаном. «Поїдемо до нього в гості!» - так казав він. У своїй поезії Тарас Шевченко якраз змальовує той момент, коли Іван Підкова веде своїх козаків у похід на Царгород, на турецького султана. Вони пливуть на човнах у негоду.

Стихія бурного моря, яке «стогне, виє» не лякає козаків. Навпаки, воно веселить їхні гарячі серця. «Грай же, море!» - кажуть вони. А отаман зосереджено «на хвилю мовчки поглядає». Він же відповідає за всіх своїх хлопців-козаків, тому має бути серйозним.

На уроці я також дізнався про подальшу долю отамана Івана Підкови. Іван був страчений у Львові польским королем на прохання турецького султана. Але козаки помстилися за смерть Івана Підкови, свого улюбленого отамана. Це означає, що вони його любили та пам’ятали. Я гадаю, що Іван Підкова був особистістю яскравою, сильною та справжнім воїном.

Загрузка...