загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про Тіртея та Сапфо

Тіртей та Сапфо – це легендарні поет та поетка Давньої Греції. Хоча жили вони приблизно в одну епоху – близько сьомого століття до нашої ери, але, мабуть, не були знайомі один з одним. Адже Сафо жила на грецькому острові Лесбос. А Тіртей – в Афінах, а потім, є свідчення, що переїхав до Спарти.

Скоріше за все, вони знали про один одного. Адже вірші Сафо добре були знані в давніх Афінах. Правитель Афін Солон казав, що не хотів би померти швидше, ніж вивчить вірші Сафо напам’ять. Казали люди, що слава поетеси сягала слави самого Гомера.

Тіртей та Сафо писали зовсім по різні речі. Тіртей був поетом військової лірики, надихав воїнів на битву. Він писав про воїнів, які не жаліють життя заради батьківщини, про героїзм та подвиги. Битися заради особистої слави – не варто, варто боротися лише заради всього свого народу – наголошував Тіртей.

Кажуть, зовні Тіртей ажніяк не нагадував воїна чи то атлета, він працював учителем у школі та волочив одну ногу.

А Сапфо писала про кохання, пристрасть та душевні муки. Вона жила на острові Лесбос та завідувала «Домом муз» при храмі Афродіти, богині краси та кохання. При храмі Сапфо навчала дівчат музиці, танцям та співам, а також давала уроки поетичної словесності. В творчості Сапфо багато прославлення богині Афродіті та гімнів красі людського тіла.

Сапфо писала дуже світлі поезії: «Жереб мені випав такий – серцем чистим любити красу весни, розкіш, красу, сонця ясне проміння…» Писала про квіти, про те, що кохання не підвладне закону чи браку, що можна кохати не лише чоловіків, але й жінок. Сапфо сама так і робила – вона була відома своєю пристрастю до жінок. Хоча відомо ще те, що вона в юності мала чоловіка, який рано помер, та дитину від нього.

Загрузка...