загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення-розповідь про Крилова

Іван Крилов – російський письменник-байкар, великий розумник та мудрець, майстер гострого слова. Жив та творив він наприкінці 18 та у першій половині 19 століття.

Сюжети та афоризми з байок Івана Андрійовича Крилова стали вже вічними та крилатими. «Не краще ж, на себе, кума, обернутись», «А Васька слухає та й їсть», «Ти співала? Так піди ж та потанцюй!» - кажемо ми та завжди знаємо про що іде мова. За допомогою крилатого вислову Крилова можна дуже гостро та дотепно відповісти кривдникові.

У байках Крилов висміював та демонстрував негативні риси людей: невміння дійти згоди, жадібність, тупість, небажання вчитися та хоча б просто думати. А також завелику наївність, віру в улесливі слова, дурню.

І дотепер читачі цінують його байки «Вовк та ягня», «Мавпочка та окуляри», «Мавпа та дзеркало», «Ворона та Лисиця», «Лебідь, рак та щука», «Слон та Моська», «Кіт та повар», «Стрекоза та мураха»,» «Свиня під дубом», «Вовки та вівці» та інші. Часто вони мають дуже глибоке філософське значення.

У басні «Стрекоза та мураха» Крилов висміює ледарство, неробство, одноденне життя. У басні «Кіт та повар» Крилов висміює марнослів’я: спроби повара «виховати» красномовними словами ситого кота, який покрав їжу.

А басня «Слон та Моська» розповідає про фальшиві авторитети. Та про те, як обманюють людей гучністю, шумом та показною міцністю. «Моська сильна, якщо гавкає на слона!» - думають дурники, дивлячись, як маленький песик розривається на велику спокійну тварину.

Загрузка...