загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Розповідь-повідомлення про Наполеона

Наполеон Бонапарт – великий французький полководець 19 століття. Народився він на острові Корсика, у небагатій родині. Стрімко зробив кар’єру у Парижі, захопив у 1799 році владу. Через п’ять років він вже став називатись імператором Франції.

Йому підкорялася уся Європа. Він створив найсильнішу, найсучаснішу, найдисциплінованішу армію в Європі на ті часи. У битві під Аустерлицем у 1805 році Наполеон остаточно переміг своїх європейських супротивників.

Але досягнення Наполеона дуже швидко були втрачені. Період його процвітання тривав лише близько десяти років. У військовому протистоянні з Російською імперією у 1811-1812 роках Наполеон зазнав катастрофічної поразки. Останньою битвою Бонапарта, наче його «останнім балом», стала битва при Ватерлоо у 1815 році. Назва «Ватерлоо» с тих часів стала прозивною. Поразка полководця була тепер остаточно ясною.

Як оцінюють історики постать Наполеона Бонапарта? Він був, без сумнівів, блискавично обдарованою у військовій сфері людиною. Просто блискавичним тактиком та стратегом.

Але рідну Францію він, за роки своїх воєн, довів до жахливої розрухи, бідності та жебрацтва. Адже війна потребує сил, грошей та «людських ресурсів». Майже уся армія Бонапарта залишилася у 1812 році у російських снігах. Це стало величезним національним горем Франції. Можна сказати, що Наполеон наробив рідній країні стільки лиха, скільки мало хто до нього.

Великий полководець помер 1821 року у вигнанні, на далекому, занедбаному та малолюдному острові святої Олени в Атлантиці. Там він провів шість останніх років свого життя. Кажуть, Наполеона отруїли. Його вороги, монархи Європи, до останнього, мабуть, побоювались, що колос повстане та поверне собі свою велич та владу.

Загрузка...