загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про азбуку Морзе

Азбука Морзе – це дуже цікавий винахід людства. Це сигнальна мова. Букви та цифри в ній визначаються певними сигналами. А кожний сигнал складається з усього двох символів, короткого та довгого. Це тире та точка. Одне довге тире складається, за системою Морзе, з трьох точок.

Азбука Морзе – це основа телеграфу та радіотелеграфу, які до нещодавнього часу були частиною нашого життя. Адже без мобільних телефонів люди ще двадцять п’ять років тому активно користувалися телеграмами.

Азбукою Морзе можна подавати сигнали за допомогою звичайного ліхтаря. Тобто там, де не можна докричатися до співбесідника, поговорити з ним телефоном чи передати йому слова іншим методом. Тому іноді її називають «світова мова». Азбукою Морзе добре користуватися у горах та на морських просторах вночі, на дикій природі, коли інакше достукатися до співбесідника не можна.

Тому радисти та моряки дотепер вивчають азбуку Морзе, щоб мати можливість подати сигнал при нагоді. Єдина проблема цієї сигнальної системи – подавати сигнали доводиться дуже довго. Це дуже повільний процес.

Винайшли азбуку Морзе у 1838 році два американці, що працювали разом – художник Самуель Морзе та його комерційний партнер Альфред Вейль. На честь одного з них сигнальна мова й була названа. Її ласкаво прозвали «морзянкою». Щоправда, з тих часів її вже дуже багато разів змінювали та покращували.

Загрузка...