загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про Джонатана Свіфта

Джонатан Свіфт – це автор книги про Гулівера та його мандри. Він видумав країни ліліпутів та велетнів. А був Джонатан Свіфт англійським письменником. Народився в Ірландії, що тоді була захоплена Британією. Сам Джонатан походив з англійської родини. Жив Джонатан наприкінці 17 століття та на початку 18-го.

Ерудит та розумник

Джонатан був з небагатої родини, але дядько допоміг йому отримати блискучу освіту – закінчити найкращу школу та вуз Ірландії. А потім Свіфт вже сам отримав ступінь магістра у стародавньому та легендарному Оксфордському університеті в Англії. Але жити повернувся до рідної улюбленої Ірландії – «зеленого острова». Був призначений настоятелем собору святого Патрика у Дубліні. Свіфт, що з дитинства жив без особливих статків, враз став заможною людиною.

Публіцист та благодійник

Крім «Мандрів Гулівера», Свіфт написав багато памфлетів та листів, що їх друкували газети. Тобто, працював на ті часи журналістом та мав язика, гострішого, ніж лезо бритви. Свіфт був великим патріотом Ірландії та торкався у памфлетах гострих соціальних тем. Він захищав ірландських бідних під час голоду. Одного разу навіть публічно закликав не купляти англійські товари. Це спричинило великий скандал. А потім Свіфт допомагав біднякам з власної кишені.

Багато гіркоти Джонатанові завдало те, що його книжки про Гулівера були жорстко піддані церковній цензурі, перш, ніж побачити світ у друкарні. Через це деякі місця у книзі виявилися геть спотворені.

Письменник та король.

Критикував він також астрологів, «магів» та «екстрасенсів», а також релігійних фанатиків, хоч сам служив у церкві. Навіть сам король Свіфтові був не авторитет. Одного разу Свіфт попросив в короля Британії грошей відновити старовинне кладовище біля собору та написав, що при відмові він зробить на кладовищі особливий напис про скупість короля. Відповіді не було. Тоді настоятель зробив все за церковні гроші. А напис про жадібність монарха додав туди, як пообіцяв!

Джонатан Свіфт неодноразово закохувався. Але так і не одружився. Так він і помер один, проживши майже 80 років. Всі свої статки він заповідав на утримання психіатричної лікарні. Народ Дубліна з повагою та шаною ховав свого декана.

На ті часи письменник прожив дуже довге життя, адже люди в цілому у Європі тоді не жили так довго.

Загрузка...