загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про українську мову

Хто ми є? Усього на нашій планеті існують більше семи тисяч мов. А українська мова входить у двадцять п’ять найрозповсюдженіших мов в світі! Ви не знали хіба? Тобто, українська мова аж ніяк у світі не загубилась серед інших мов. Це рідна мова народу українців. Рідна мова нашої країни. А наша країна – найбільша держава у Європі.

Велика родина української мови. Наша мова також одна з наймилозвучніших мов у світі. Вона дуже музикальна, легко лягає до канви пісень та віршів. Та й ще дуже мелодійна, подібно до іспанської чи італійської. Українська мова ніжна та співуча. Нею слова вимовляються м’яко, якщо порівняти її з німецькою чи грузинською, наприклад.

Наша мова входить до групи слов’янських мов. Її рідними братами та сестрами є російська, білоруська, болгарська, словенська, сербська, чеська, словацька та інші мови.

Українське письмо. Письмове мовлення українською провадиться кирилицею. Її принесли на наші землі грецькі монахи, брати Кирило та Мефодій, тому й письмо так зветься. Але не всі слов’янські мови її використовують. Росіяни та серби, наприклад, теж пишуть кириличним письмом. А от чехи чи поляки використовують латинський шрифт.

Поза межами країни. Близько 15 мільйонів людей, що живут за кордоном, знають українську мову. Найчастіше у Європі люди володіють українською мовою. Це мешканці насамперед сусідніх країн: Молдови, Польші та Румунії . Також зараз дуже добре володіють українською багато мешканців Казахстану, які переселилися до Азії ще за часів СРСР з України.

Загрузка...