загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про античність, античність в Україні

Антична доба – це велика епоха культури та історії. Вона почалася ще з 3 тисячоліття до нашої ери. Доба античності принесла людству великі досягнення в культурі та науці, зокрема, у філософії, мистецтві, архітектурі та будівництві, математиці, літературі, театрі…

У добу античності існували дві великі культури, що лишили спадок світового значення. Це Давній Рим та Давня Греція. Точніше їх треба називати у зворотному порядку. Бо спочатку свою цивілізацію розвинули саме давні елліни, греки. У цих країнах на високому рівні були освіта та просвітництво. Саме в античні часи з’явилися актуальні зараз поняття демократії та громадянства в державі.

Античність завершилася вже у 5 столітті нашої ери. На той час на основі культури античності на близькому Сході виникла потужна нова релігія – християнство. Це ще одне досягнення античної епохи.

На зміну епосі античності прийшли середні віки, темна доба. Доба відсутності культури та розвитку, жорстокості та чуми…

Античність в Україні

Античні традиції сильні в культурі України, як у багатьох європейських культурах. Прикладом може слугувати наслідування античних зразків у скульптурі (статуї Венери Мілоської, «Дискобола» Мирона та інших великих скульптур античності) в скульптурному мистецтві України.

Античні традиції в Україні вперше з’явилися на чорноморському та азовському узбережжях, коли там були засновані грецькі колонії-поліси. Такі торгові міста знаходилися, наприклад, у районі Одеси, Бердянська.

Хрещення Русі у 10 столітті нашої ери поєднало давніх русів з античними традиціями, що були сильні у християнській Візантії. Звідти до Київської Русі надходили взірці літератури та мистецтва, що зберігалися у Візантії з античних часів. Адже Візантія – це Східна Римська імперія. Звідти на Русь прийшли давня грецька мова та латин, що стали мовою освічених людей у Європі.

Загрузка...