загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про Геродота

Геродот - це знаменитий історик Стародавньої Греції, найлегендарніший з древніх істориків. Мабуть, його взагалі можна назвати «батьком історії», адже в Стародавньому світі немає та не було таких істориків, як Геродот. Винятком може бути хіба що давньоримський автор, історик та письменник Тацит.

Багато про Стародавній світ та його країни, землі ми знаємо саме з творів Геродота, його історичних праць. Про деякі землі варварів - взагалі тільки з творів Геродота. Бо більше про них та їхнє життя не залишилося ніяких книг та рукописів. Варвари ж не вміли писати та нічого не написали про себе ...

Загалом, роботи Геродота з історії - безцінне джерело інформації про античні часах та народи, побут та звичаї цих народів. З праць Геродота люди дізналися про кровопролитні війни персів та греків. Про героїзм царя Леоніда та його 300 спартанців у Фермопильском проході, про битву при Марафоні.

Про особистість Геродота, його біографію відомо мало. Відомо лише, що народився та виріс він у багатій родині, тому отримав гарну освіту. Народився наприкінці 5 століття до нашої ери. Геродот довго жив у провінції та вже в зрілому віці оселився у найбільшому на той час місті Стародавньої Греції - в Афінах. На той час Геродот встиг стати почесним мандрівником: він об'їздив багато країн, побував у Вавилоні, на Балканах, на території сучасної України, в Єгипті та в інших землях ...

Не було б щастя, та нещастя допомогло: за легендою, мандрувати багато років Геродоту довелося через те, що на батьківщині він довгий час був вигнанцем. В юності він включився до політичної боротьби та отримав за це «по шиї» від впливових політичних супротивників. Коли ж гоніння на нього стали слабшими, Геродот повернувся до Греції.

Історичні праці Геродота цікаво читати ще й тому, що вони написані захоплююче та ерудовано.

Загрузка...