загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Твір «Заповіти наших предків» 5 клас

Наші батьки, наші діди та прадіди, наші предки завжди бажали нам щастя. Вони бажали б бачити нас щасливими, радісними, розумними та працьовитими, добрими та милосердними. Звичайно ж, мудрими. Вони намагалися передати нас свою мудрість, бо це – найцінніше, що можна передати своєму нащадкові.

За приклад можна узяти заповіт князя Ярослава Мудрого, що його виклав український письменник Олег Ольжич у своєму творі «Княжа Україна»

Наші предки заповідають нам дружити та триматися разом, не забувати про взаємну поміч та людяність. Вони лишили нам заповіт берегти та плекати рідні мову та культуру, «не цуратись свого, научатись чужого».

«Будьте разом та дбайте про рідну землю» - казав князь Ярослав, творець великого храму Святої Софії в Києві. Дбати про рідну землю – це не означає лихословити всіх чужинців чи бігати з лозунгами «Україна – найкраща. Любити Батьківщину не на словах потрібно, як я розумію. Дбати про рідну землю – це означає засівати її хлібом, берегти чистими її річки, будувати теплі оселі, простягати руку братерства своїм землякам та гостям країни. Я вважаю саме так.

Чому ж так важливо всьому народові бути разом? Звісно, усі ми завжди маємо різні думки з приводу всіляких явищ, але це не змінює принцип: важливо поважати один одного, не кривдити, не завдавати один одному кривди. Сила – у єдності, у миролюбності. Про це казали нам предки, і скажуть батьки, якщо їх запитати. Так давайте не забувати мудрість заповітів наших дідів, пам’ятаймо її щодня!

Загрузка...