загрузка...

Поиск по сайту

История Приазовья

Статьи по истории

Эссе по истории

Антиквариат

Литература

Сообщения история

География

Доклады ОБЖ

Биология

Физика и астрономия

Повідомлення про гриби

Гриби – це царство природи, відмінне від рослин та тварин. Розмножуються вони або вегетативно, або ж спорами. Гриби можна розділити на мікроскопічні та ти, що видно неозброєним оком. Гриби-макрофаги з тих, що видно неозброєним оком, мають м’ясисті тіла. Макрофаги, що ростуть в Україні, так само, як усі гриби, що ростуть в світі, поділяються на отруйні та їстівні.

Гриби України

Їстівні гриби України – це підберезники, маслюки (їхні капелюшки неначе змазані маслом, відтоді й назва), дуже корисна та поживна сироїжка, печериці, боровики, моховики, рижики, білі гриби, опеньки, лисички (так названі за руді капелюшки)

Отруйні гриби України – це смертельно небезпечна бліда поганка, нарядний «вбивця» мухомор, несправжній дощовик, чортів гриб, фальшиві опеньки, печериці, маслюки та лисички.

Якщо ви не знаєтесь на грибах добре, то не намагайтеся їх збирати! Отруєння грибами- це одне з найнебезпечніших видів отруєнь, і воно може закінчитися летально. Не збирайте також гриби у екологічно забруднених місцинах, адже гриби можуть вбирати в себе важкі метали та токсини. Навіть їстівними грибами, яких назбирали у забрудненому місці, наприклад, за огородою заводу, можна отруїтися не дай Бог.

Приклади їстівних та отруйних грибів України

Часто їстівні гриби плутають з отруйними. Прикладом можуть слугувати дуже схожі між собою бліда поганка та сироїжка. Обидві мають зеленувату шапочку, обидві мають м’ясистий білий м’якуш майже без запаху. Але бліда поганка має ще й «спідницю» на ніжці, якої нема в сироїжки. Також біля самої землі поганка має помітне потовщення – це мішечок, з якого виріс гриб. Сироїжка таким мішечком похвалитися не може.

А також поганка завжди виглядає як намальована – її не гризуть комашки, тому вона така приваблива, неначе з картинки. Так і проситься на прилавок. Але ж не погризена вона саме тому, що не їстівна!

Ви будете здивовані, але багато грибів, подібно до рослин та до тварин у нашому світі, знаходиться під загрозою вимирання. В Україні існує близько півсотні таких видів грибів. Усі вони занесені до Червоної книги нашої країни, їх заборонено збирати в лісі та на луках.

Загрузка...